Skip to content

Reigo Ahven: „Autoriõigus puudutab meid kõiki!“

Muusik, ettevõtja, jazziklubi Philly Joe’s ja muusikalevitus platvormi Fairmus eestvedaja Reigo Ahvena sõnul on tema eksistentsi tuumaks siiski olla muusik ehk interpreet.  Muusikaga tegelemine pakub talle lihtsalt rõõmu ja teeb õnnelikuks.

Meile antud intervjuus räägib ta oma teekonnast muusika ja trummimängu juurde. Muusik on Reigo sõnul tööl 24 tundi ööpäevas, kusjuures erinevatel perioodidel tuleb keskenduda erinevatele aspektidele. „Selleks, et inimestelt oma esinemise eest piletiraha küsida, tuleb minul tuhandeid tunde ennast arendada,“ ütleb Reigo. Tema sõnul on elu meeskonnamäng ja muusikuks olemine empaatiakunst.

Reigo räägib ka omanimelise trio albumi „Remember“ sünnist, mille juures oli tema suurimaks mureks küsimus, miks tema muusika on üldse väärt väljaandmist. See on Reigo sõnutsi suur au, kui keegi on loonud midagi, mida keegi teine tahab taasesitada. Originaalsus on aga tema sõnul ennekõike kunstiline tervik, kus igal detailil oma kindel roll. Seejuures on oluline rääkida ka kolmest i-st ehk imitatsioonist, inspiratsioonist ja innovatsioonist. See on Regio sõnul omaette küsimus, millal imitatsioonist saab innovatsioon. „Kui keegi on muusikat kuulnud, siis ta juba ei saa enam väga originaalne olla,“ ütleb Reigo. Autoriõiguste vaates on Reigo sõnul probleemiks, see et ei ole tekkinud rahvusvahelisi standardeid, mida juba koolis õpetataks ja millest me ühte moodi aru saaksime.