Skip to content

Intellektuaalomandi päev

Oleme juba sügisest Eestis ette valmistamas intellektuaalomandi ja peamiselt autoriõiguse alast kampaaniat, mille eesmärk on aidata kaasa teema üldise teadlikkuse tõusule ning suunata tähelepanu, miks autorite ja teiste osapoolte õiguste tundmine ja nende loomingulise panuse väärtustamine on oluline. Projekti juhib Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja kaasa teevad MTÜ Transforming Collective, Eesti Autorite Ühing, Eesti Fonogrammitootjate Ühing, Junior Achievement, Viljandi pärimusmuusika festival, Tallinn Music Week jpt.

Kampaania kulmineerub rahvusvahelisel intellektuaalomandi päeval 26. aprillil. Planeeritud kampaanias on oluline roll ka Eesti mõjukatel artistidel, kes läbi oma autoriõigusega seotud kogemuste või muul viisil aitavad teemale tähelepanu tõmmata ning harida inimesi intellektuaalomandi teemal. Sellest ajendatuna kutsume teid kaasa lööma märtsis ja aprillis toimuvas intellektuaalomandi kampaanias.

Sellest ajendatuna kutsume teid kaasa lööma märtsis ja aprillis toimuvas intellektuaalomandi kampaanias.

Kampaanias osalemiseks on järgnevad võimalused:

Projektiga seotud info edasi jagamine oma kanalites

kampaania aktiivne periood on 12.-26. aprill. Ootame teilt sellel perioodil meie poolt postitatud info edasijagamist ja omapoolse toetussõnumi lisamist selle juurde. Sobivad nii teie sotsiaalmeedia, veebilehed, kui ka uudiskiri ja meililistid.

Autorite tunnustamise kohta enda sõnumiga postituste loomine

kasutades kampaania digitaalset tööriistakasti saad luua oma valdkonnast lähtuvaid ja autoriõiguse ja kaasnevate õiguste teadvustamise, tunnustamise ja kaitsega seotud sotsiaalmeedia postitusi ja panustada nõnda veelgi tugevamalt selle olulise kampaania tulemuslikkusesse.

DIgitaalne tööriistakast

Vali endale sobiv raam ja lae alla. Tee ise foto ja aseta fotole intellektuaalomandi raam. Seejärel jaga pilti sotsiaalmeedias.

Tumedad allalaetavad raamid

Heledad allalaetavad raamid