Skip to content

Kaupo Kikkas: “Minu fotosid on tuhandeid kordi varastatud.”

Seekordses videos anname sõna fotograafile ja kunstnikule Kaupo Kikkasele, kes räägib sellest, kuidas ta ärkab igal hommikul hea tundega ja mõttega, mida kõike ta selle kaameraga suudab korda saata. Kaupo räägib kirglikult sellest, kuidas tema looming sünnib ja mis teda inspireerib. „Kunstnik peaks mõtlema sellele, kuidas tema looming kedagi puudutaks,“ ütleb Kaupo.

Autoriõiguste kaitsest rääkides ütleb Kaupo: „Kunstnik on nagu ookeanil liikuv laev ja kui sellel ei ole tagatise süsteeme, siis see laev läheb seal ookeanil põhja. Kui meil ei ole ühtegi hooba, mis tagaks seda, et loomeinimesed saaks oma töö eest tasu, siis meil ei oleks tulevikus ühtegi loovinimest. Kas me tahame sellist maailma, kus ei ole kunsti, muusikat, filmi või raamatuid?“ küsib Kaupo videos.

Intellektuaalomandi kaitsmisest rääkides ütleb Kaupo, et tema teoseid on varastatud tuhandeid kordi. See on tema hinnangul tõsine probleem ja  ühe efektiivse lahenduse leidmine sellele probleemile on keeruline. Ta ootab väga, et tekiks organisatsioon, kes fotograafide loomingut kaitseks.

Vaata videot meie YouTube’i kanalist SIIN.